Sezóna 2015

Letošní sezóna 2015 pro naše družstvo byla mnohdy úspěšná, ale také byly dny, kdy se nám nedařilo. V letošním roce jsme se zúčastňovaly tří lig a různých pohárových soutěží.
Nejlépe jsme se umístily na Opavské lize, kterou jsme po roční pauze opět vyhrály s počtem 123 bodů, kde jsme odběhly všechny závody.
Také jsme se pravidelně zúčastňovaly závodů Noční hlučínské hasičské ligy, kde jsme se po nevydařeném začátku umístily na bramborové pozici.
A jako poslední to byl Moravskoslezský pohár, který byl v ženské kategorii do poslední doby boj. Naše družstvo nakonec skončilo na 4. místě se 146 body.

Když měl následovat volný víkend, účastnily jsme se různých pohárových soutěžích a to jak denních tak i nočních.
V letošní sezóně jsme si zaběhly rekord družstva a to na denní pohárové soutěži ve Vřesině s časem 17,04 s.
Náš největší úspěch byl v Pustkovci, kde jsme vyhrály 1. místo na MSP a také byla tato soutěž zařazena do seriálu soutěží extraligy ČR a tam jsme skončily na 3. místě.

Sezóna 2015 pro nás tedy byla úspěšná ale velice krátká. Poslední soutěže, které jsme se učastnily byl Hoštický pohár (ve Velkých Hošticích) dne 3.10.

Pak již následovaly jen slavnostní vyhlášení výsledků MSP, které se letos bylo v Oldřišově a také vyhlášení Noční hlučínské hasičské ligy v Bohuslavicích.

Moc děkujeme Lucii Řehulkové za pomoc!

za ženy Aneta Věncková

Sestava na rok 2016:
Koš – Lucie Grygarčíková
Spoj – Veronika Trulleyová
Stroj – Aneta Věncková
Béčka – Lenka Grygarčíková
Rozdělovač – Klára Konečná
Levý proud – Petra Bochňáková
Pravý proud – Eliška Armlichová, Dominika Pešová

_________________________________________________________________________________

Náš sbor se ujal pořádání soutěže zásahových jednotek ,, O pohár primátora města Opavy “.Mezi diváky byly i ženy, které již mezi hasiče patřily, ale také dívky, které hasiči nebyly.Ovšem tato aktivita je zaujala natolik, že se rozhodli založit družstvo žen.Tak tedy 18.května 2008 vzniklo družstvo žen a hned o dva dny později měly svůj první trénink, kde se obeznámily s tím, co požární sport obnáší.Ze začátku to byly krušné chvíle, ale do trénování se opřely naplno a hned 31.května byly připraveny na svou první soutěž.Byla to okrsková soutěž a ta se konala doma, v Malých Hošticích. Do našeho okrsku sice tehdy patřila jen 3. ženská družstva a z toho jedno bylo v kategorii starší ženy, ale i tak se nám podařilo vybojovat 1.místo.Dostaly se tedy do okresního kola, a tam se umístily na 6.místě.Byly to pro ně velké zkušenosti a díky trenérům se zlepšovaly a v roce 2009 se zapsaly do série soutěží Opavské ligy, které se budou nadále zúčastňovat. Obsazení v družstvu se také od začátku několikrát změnilo, ale teď si myslíme, že našedružstvo je perfektně sehrané a doufejme, že se obsazení jen tak nezmění.